Automatyka dla przemysłu 

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Jeśli potrzebujesz kabla koncentrycznego, powinieneś odwiedzić ten adres

W dużej liczbie mieszkań znaleźć można odbiornik telewizyjny. Większość z nas uwielbia czasem obejrzeć porywający film lub profesjonalnie prowadzony serwis o charakterze informacyjnym. Aby jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie solidnego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu na przykład kable koncentryczne, które na chwilę obecną znajdziemy bez najmniejszych problemów w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru sygnału telewizyjnego.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży znaleźć można aktualnie rozmaite kable koncentryczne, które wyróżniają się nieco innymi parametrami. Najbardziej podstawowy podział rozróżnia kable koncentryczne wewnętrzne oraz zewnętrzne. Każdy kto potrzebuje kabel koncentryczny bez wątpienia powinien zwrócić uwagę na jego istotne właściwości. Znaczące są dopasowanie i tłumienie, które zapewnia odbiór telewizji na naprawdę wysokim poziomie. Dobrym wyborem są kable wykonane w technologii Tri–Shield. Jej zastosowanie sprawia, iż kabel odznacza się klasą „A” ekranowania i ochrania sygnał przed zakłóceniami o charakterze zewnętrznym, które mogą znacząco obniżać jakość odbioru. Kable koncentryczne przodujących marek świetnie sprawdzą się w modernizacji, ale również przy rozbudowie sieci teletechnicznych tak małych, jak i naprawdę popularnych operatorów. Większość kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z ostrymi wytycznymi produkcyjnymi. Na skutek tego wahania parametrów w ich przypadku są zwykle nieznaczne bądź nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego rodzaju elementy stosuje się do jego wykonania?

Kable koncentryczne to kompozycja materiałów różnego rodzaju. Najczęściej rdzeń robiony jest z miedzi. Jest to materiał bardzo trwały, który nie traci swoich właściwości nawet po wielu latach użytkowania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania w warunkach zewnętrznych, do wykonania osłony używane są materiały odporne na wpływ negatywnych czynników atmosferycznych.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: