Automatyka dla przemysłu 

Silniki elektryczne prądu stałego, serwomechanizmy, przekładnie – gdzie zamówić?

Wszystko o dystrybutorze przekładni falowych odszukacie na ultrarobotics.pl.

Coraz szersze stosowanie robotyki w najróżniejszych dziedzinach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, narzuca poszukiwanie najlepszych rozwiązań z obszaru układów napędowych i sterowania. Warszawska firma Ultra Robotics odpowiada na to zapotrzebowanie proponując m.in. dokładne sterowniki serwomechanizmów i układy napędowe od renomowanych światowych producentów.

Co oferuje Ultra Robotics? Produkty ELMO Motion Control i Positec

Istniejąca od ponad 15 lat na polskim rynku spółka Ultra Robotics jest dystrybutorem przekładni falowych i planetarnych, silników elektrycznych DC oraz motoreduktorów (DC, BLDC i AC) produkowanych z wysokiej klasy materiałów przez cenionych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znaleźć można produkty niemieckiej marki Harmonic Drive, wytwarzającej precyzyjne niewielkie serwonapędy wyróżniające się nadzwyczajną solidnością oraz żywotnością. Opracowane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie m.in. w produkcji sprzętu medycznego, robotów przemysłowych czy frezarek, a ze względu na możliwość ich użytkowania w trudnych warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je też w lotnictwie, kriogenice i kosmonautyce.

Ultra Robotics jest także dostawcą produktów izraelskiej firmy ELMO Motion Control, słynącej z kompaktowych sterowników serwo na świecie (napędy Platinum Twitter), które cechują się wysoką mocą obliczeniową z znacznymi zasobami pamięci, bogatą obsługą informacji zwrotnych oraz wysoką przepustowością, a ich wydajność utrzymuje się na poziomie 99% także przy niewielkich wymiarach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD doskonale sprawdzają się w ekstremalnych warunkach, w tym nie tracą funkcjonalności przy wystawieniu na intensywne wibracje i wstrząsy mechaniczne, gwałtownej zmianie temperatury, której różnica może wahać się od +70 do -40 °C, a także przy dużej wilgotności (nawet do 90%).

Firma Ultra Robotics dostarcza też produkty Bodine Electric Company, Sesame Motor Corp, Positec i Eisele Antriebstechnik GmbH.

Nasza siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]

Zobacz także: