Automatyka dla przemysłu 

Wzmacniasz DVB-T – najlepsze rozwiązanie na słaby sygnał antenowy

Więcej informacji o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie telewizji jest obecnie codzienną czynnością. Spoglądamy na telewizję przy porannej kawie oraz przy jedzonej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Niemniej jednak, czasami sygnał okazuje się być tak słaby, że odbiór wybranego programu jest po prostu nieosiągalny. Świetnym rozwiązaniem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których wyliczyć można między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T okaże się przydatny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału bywa tym niższa, im większa odległość dzieli antenę od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym złączu, co oznacza, że optymalnym wyjściem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Zastosowanie wzmacniacza to gwarancja tego, że sygnał staje się mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy dużo wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze zakłada się zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Miejsce ich ulokowania uzależnione jest od tego, jak zaprojektowana jest sieć. Trzeba dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku telewizji, ale także odbiornika radiowego.

Jakie typy wzmacniaczy DVB-T są obecnie produkowane?

Wyróżnia się parę rodzajów wzmacniaczy antenowych. Na ten moment wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość nietypowy typ wzmacniacza – potęguje on przekaz wyłącznie wskazanych kanałów, ale równocześnie skutecznie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wówczas, gdy sieć antenowa cechuje się niewielkimi rozmiarami. To wykorzystywanie właśnie jego zaleca się w domach jednorodzinnych. Umieszcza się go na maszcie, a potem ustawia na paru pasmach. Natomiast wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę ogromnych sieciach.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]

Zobacz także: