Bezpieczeństwo 

Tabliczki informacyjne w biurach i na budynkach

Więcej o tabliczkach informacyjnych na https://www.poniedzialek.pl/tabliczki-informacyjne-na-drzwi

Tabliczki informacyjne są wymagane przez przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy. Dzięki nim przestrzeń jest uporządkowana, a budynki są bezpieczniejsze, chociaż na co dzień możemy nie zwracać na nie uwagi. Sprawdźmy więc jakiego typu tabliczki informacyjne są najczęściej stosowane oraz jakie pełnią role.

Tabliczki informacyjne – nie tylko na zewnątrz

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują budynki – domy, obiekty użyteczności publicznej, urzędy, komisariaty policji. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo dotrzemy na miejsce. Warto jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na murach nieruchomości, ponieważ bardzo często można je również dostrzec wewnątrz. To ogromny zespół oznaczeń, które zazwyczaj spełniają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki ułatwiają odnalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub osoby w dużych kompleksach budynków – w urzędach przy wejściu znajdują się tabliczki z określeniami referatów. Szukasz wójta czy wydziału finansowego? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Tak samo znaczące są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – wskazują strefy dla palących

Tabliczki informacyjne są wszakże wymagane przez przepisy BHP, nie zapominajmy więc o ochronie zdrowia i życia pracowników. Pokazują drogi ewakuacyjne, wyodrębniają tzw. palarnie, komunikują o szkodliwych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, istnieją też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich montowanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z wytrzymałych materiałów (np. aluminium), niektóre rodzaje są fluorescencyjne, a ich montaż jest bardzo szybki.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]

Zobacz także: