Biżuteria Robienie zakupów 

Biżuteria z ametystami

Biżuterię z ametystami znajdziesz na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz 4 regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, np.: Australii i Mozambiku. Ze względu na oryginalną fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w jubilerstwie. Biżuterię z ametystami znajdziesz na ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Biżuteria z ametystów miała swoją znaczącą rolę w historii. Już Pismo Święte wspomina o tym cennym kruszcu. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, zaś w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany pierścień papieski z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać na ważne przyjęcia czy bale. Ametyst ”uwielbia” srebro i w tym zestawieniu wygląda wyjątkowo imponująco.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Broszki czy wisiorki z ametystami można nosić nie tylko na wielkie uroczystości, ale również na co dzień – w biurze. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.

Zobacz także: