Biżuteria Robienie zakupów 

Biżuteria z cyrkoniami – o syntetycznych kamieniach szlachetnych

Dowiedz się więcej o biżuterii z cyrkoniami na www.cyrkonie.com.pl

W procesie tworzenia biżuterii masowo wykorzystywane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii unikalnego wyglądu, są jednym z najważniejszych czynników wpływających na cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na klejnoty otoczone legendarną sławą wśród zgromadzonych zbiorów. Istnieją oczywiście też alternatywne sposoby dla zwykłego człowieka.

Co to są cyrkonie? Ich użycie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi naturalnie w przyrodzie są produkowane całkowicie sztucznie. Z powodu podobnych cech oraz wyglądu może z powodzeniem zastąpić diament. Zazwyczaj cyrkonia nie ma koloru, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać dowolne barwy, czy też nawet zmieniać się dzięki wpływowi światła. Ze względu na przytoczone walory estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Nauka i bizuteria, czyli w jakich dziedzinach stosuje się cyrkonie?

Jak wspomnieliśmy cyrkonie na dobre zadomowiły się w jubilerstwie, jako elementy dekoracyjne biżuterii, ale nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Wykorzystuje się je na przykład w stomatologii (jako przejściowe uzupełnienie zębów u dzieci), w przemyśle lub też do mierzenia pH w wysokich temperaturach. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet w takich przedsięwzięciach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. Jeśli jednak interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, możemy zamówić ją na przykład przez internet.

Zobacz także: