Biżuteria 

Do czego nosić kolczyki i pierścionki z topazem mistycznym?

Chcesz kupić mistyczny topaz? Powinieneś odwiedzić ten adres

Wspaniały blask i nietypowy, jak na topaz, kolor to najważniejsze właściwości topazu mistycznego, który od lat cieszy się wielkim uznaniem miłośników biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można błędnie stwierdzić, że to inny minerał, topaz mistyczny okazuje się naprawdę normalnym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem odpowiedniej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany działaniu gorąca oraz powlekany cienką warstwą metalu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny prezentuje się tak niesamowicie.

Topaz mistyczny – kolory

Barwy, które przybiera topaz mistyczny zależą w szczególności od metalu, którym jest pokryty. Najczęściej spotykany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom sprawia natomiast, że topaz ma purpurowy kolor, niebieski zaś jest efektem podgrzania topazu bez jakichkolwiek domieszek. Najlepsze skutki przynosi wykorzystywanie czystego topazu – szczególnie pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak już napisaliśmy, niepowtarzalne zalety topazu mistycznego są bardzo cenione przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do produkcji wisiorków, pierścionków czy pozostałych ozdób. Wbrew pozorom biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie jedynie do eleganckich kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Ważna okazuje się też różnorodność kolorów, dzięki której łatwiej można dobrać biżuterię do swojego stroju.

Zobacz także: