Biżuteria 

Jak dopasować wiszące kolczyki?

Zobacz, gdzie zamówić wiszące kolczyki

Jednym z najpopularniejszych elementów biżuterii są kolczyki. Zakładają je nie tylko panie – wzrastającym od jakiegoś czasu popytem cieszą się też wśród mężczyzn, przede wszystkim tych ceniących sobie styl alternatywny. Nie można aczkolwiek kwestionować, iż przytłaczająca większość tego rodzaju biżuterii produkowana jest z myślą o kobietach. Nadzwyczaj olśniewające są przede wszystkim wiszące kolczyki. Bardziej rzucają się w oczy i tym samym w większym stopniu oddziałują na to, jak inni odbierają konkretną kreację. To z tego powodu cieszą się olbrzymią popularnością wśród kobiet w różnym wieku i noszących się w różnych stylach. Olbrzymie zróżnicowanie wiszących kolczyków pomaga dopasować je właściwie do dowolnej stylizacji. Jak więc wybrać wiszące kolczyki pasujące do danej okazji? Na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę?

Kolczyki wiszące – mogą wpłynąć na wygląd twarzy

Kształt kolczyków i ich długość to atrybuty w głównej mierze rzutują na to, jak optycznie jest widziana nasza twarz, dlatego powinno się wziąć je pod uwagę wybierając kolczyki wiszące. Długie wiszące kolczyki (u jubilerów znajdziemy wzory o długości nawet 8-9 centymetrów) wydłużają twarz, zaś te krótsze sprawiają, iż zdaje się być ona bardziej krągła. Tu olbrzymie znacznie posiada również kształt kolczyków. Wąskie powodują wysmuklenie owalu, z kolei te bardziej koliste – wręcz przeciwnie. W sprzedaży znajdziemy również kolczyki neutralne, które nie zmieniają zbytnio postrzegania kształtu naszej twarzy – tutaj z całą pewnością powinniśmy wspomnieć m.in. o kolczykach przypominających łzy.

Kolczyki wiszące – do jakich stylizacji pasują?

Poszukując wiszących kolczyków prawidłowo dopasowanych do konkretnego ubioru należy mieć na uwadze, że są one niezwykle wyraźnym dodatkiem. W sąsiedztwie innej wyrazistej biżuterii mogą zatem wywołać odczucie braku umiaru. Wobec tego powinnyśmy unikać noszenia ich do dużych zegarków, bransoletek czy kolii. Kolczyki wiszące będą zaś wyglądały bez zarzutu, gdy w stroju będą najsilniejszym akcentem – naturalnie pod warunkiem, że należycie dopasujemy je do ubrania, fryzury i butów.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: