Biżuteria Robienie zakupów 

Kolczyki z kamieniami – wiesz, które są sztuczne?

Szukasz kolczyków z kamieniami? Wejdź na https://www.bizutik.pl/kolczyki.

Chociaż biżuteria może być piękna i bez kamieni szlachetnych, to ciężko wyobrazić sobie bez nich eleganckie kolczyki czy pierścionki. Kamienie potrafią całkowicie odmienić wygląd ozdób – inny charakter mają bowiem ozdoby z kryształami, inny z kolei te wysadzane bursztynem. Jakie naszyjniki i kolczyki z kamieniami szczycą się szczególnie dużym zainteresowaniem? Jakie kamienie stosowane w warsztatach złotników są naturalne, a które są syntetycznymi wyrobami? Odpowiedź może zadziwić – szczególnie osoby, które nie znają się na złotnictwie.

Kryształki Swarovskiego a kolczyki z kamieniami

Należy nadmienić, iż sporo materiałów wykorzystywanych do produkcji kolczyków z kamieniami to kamienie syntetyczne. Wśród nich najpierw powinniśmy wymienić cyrkonie, które wytwarzane są z itru oraz cyrkonu, a rozmaite odcienie zawdzięczają tego typu dodatkom, jak chrom lub kobalt. Poza nimi, minerałami sztucznymi są również kryształki Swarovskiego – produkuje się je ze specjalnego szkła.

Naturalne kolczyki z kamieniami

Złotnicy znacznie częściej wykorzystują jednak kamienie szlachetne. Najczęstsze to na pewno topazy, które potrafią mieć barwy od niebieskich do czerwonych oraz nadzwyczaj wytrzymałe diamenty. Kolczyki z kamieniami nierzadko wytwarzane są też z bursztynu, turkusu i opalu. Wykorzystanie prawdziwych minerałów zazwyczaj zwiększa koszty zakupu tego rodzaju ozdób. Dobrze jednak pamiętać, że są to egzemplarze o wiele bardziej oryginalne, niż te zdobione sztucznymi materiałami.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: