Biżuteria Robienie zakupów 

Lampworki – co to jest?

Zobacz, gdzie zamówić lampworki

Na pierwszy rzut oka przywodzą na myśl kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Z początku były wytwarzane samodzielnie – surowiec topiono za pomocą przerobionej lampy na naftę, dlatego też powstała nazwa perły lampowe. Dziś także możemy wykonać je w domu, lecz lepszym rozwiązaniem będzie z całą pewnością kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Lampworki – jak są robione?

Lampworki są robione, jak przed momentem wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej nada się zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie wskutek działania ognia topnieje, zaś to umożliwia danie mu rozmaitych kształtów. Paski stopionego materiału okręcane są wokół drutu, przez co każdy koralik ma otwór w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do produkcji broszek lub naszyjników.

Lampworki – do jakich strojów zakładać?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do codziennych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z t-shirtami z nietypowymi obrazkami, kolorowymi bluzami oraz coraz chętniej noszonymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, iż będą atrakcyjnie wyglądały wyłącznie przy tego rodzaju strojach – to tylko kwestia wyobraźni.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: