Biżuteria 

Popularne typy zapięć w kolczykach srebrnych

Jeśli szukasz srebrnych kolczyków, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl.

Szukając kolczyków wypada wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, surowiec, z którego są wykonane, oraz formę, ale również na zapięcie. Oto krótka lista najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki bigle

Bigiel to tradycyjne i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest silne i nie musimy do niego używać dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Tego rodzaju zapięcie daje wysoki komfort noszenia i chętnie jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Wadą bigla jest jego spory rozmiar.

Kolczyki bigle angielske

Tak samo rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, ale prościej go zapiąć, przez wzgląd na odchylaną tylną “klapkę”. Częstokroć używa się ich przy cenniejszych modelach biżuterii.

Kolczyki rybka

Komfortowo jest nosić je w okresie letnim, gdy nie nosi się ubrań z wysokim kołnierzem, szali ani czapek.

Kolczyki klips

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy nie postanowili nie przekłuwać uszu. W dzisiejszych czasach właściwie rzadko stosowane.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w drobnych, z reguły złotych kolczykach. Wygodnie się je zapina i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są często w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Niezwykle popularne zapięcie. Ma najmniejszą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. Właśnie takie kolczyki panie nabywają najczęściej. Wspaniale sprawdza się w przypadku cyrkonii oraz małych kulek.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: