Biżuteria Robienie zakupów 

Wisiorki srebrne

Tutaj kupisz srebrne wisiorki

Srebro od lat wymieniane jest wśród najczęściej wybieranych przez artystów materiałów. Nie może to dziwić – jest łatwe w obróbce, doskonale się prezentuje i charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak odpowiedniej dbałości – surowiec ten jest bardzo delikatny, w związku z czym łatwo go zarysować. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią mocnych środków myjących

Detergenty dla srebra bywają zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się i blaknąć. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji biżuterii, a w czasie prania ręcznego bezwzględnie musimy ściągnąć noszone wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Pudełka do wisiorków srebrnych

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania powinniśmy stosować kuferki wyściełane od środka delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wodą i promieniami słonecznymi, które mogą sprawić, że straci barwę albo się odkształci. Zanim schowamy kilka ozdób do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – czym je pielęgnować?

Do pielęgnowania wyprodukowanej ze srebra biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się również wódka, białko kurze i specjalne preparaty. Do pielęgnacji wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią uszkodzić fakturę.

Zobacz także: