Biżuteria Robienie zakupów 

Wyjątkowe kolczyki z koralem

Więcej szczegółów o kolczykach z koralem

Dlaczego w kolekcji biżuterii każdej kobiety muszą znaleźć się kolczyki z koralem? Koral symbolizuje bogactwo i władzę. W przeszłości, korale były wieszane nad kołyskami niemowląt w celu ochrony przed złą energią. Używane były do leczenia chorób gardła, a także do szybszego gojenia ran. Według niektórych, koral zmniejsza stresy i sprzyja stabilnemu życiu rodzinnemu. Pomaga także przy zdobywaniu umiejętności negocjacyjnych. Koral przypisywany jest zodiakalnym Rybom.

Kolczyki z koralem – jaki rodzaj?

Najczęściej wybieramy kolczyki z koralami w kolorze białym, łososiowym i łososiowoczerwonym. O wiele rzadziej spotkać można biżuterię z niebieskim i czarnym koralem. Znaleźć możemy kolczyki z oczkiem błyszczącym lub matowym. Nie warto przejmować się cienkimi białymi żyłkami na koralu – świadczy to o jego autentyczności i unikatowym charakterze. Jakie gatunki korali sa najpopularniejsze? Gdzie łowi się najwięcej korali? Popularne gatunki koralowców to koral śródziemnomorski wyławiany między innymi z wód Morza Śródziemnego oraz Corallium elatius z rejonu Filipin.

Kolczyki z koralem – do czego włożyć

Kolczyki z korali pasują właściwie do wszystkiego i nie są ani za bardzo ozdobne, ani nadmiernie skromne. Ten typ biżuterii można nosić codziennie, do casulaowych bluzek i jeansowych spodni. Idealnie pasują do stylizacji inspirowanych polskim strojem ludowym.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: