Biżuteria Robienie zakupów 

Zalety biżuterii z turkusem

Jeśli potrzebujesz biżuterii z turkusem, koniecznie wejdź na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych minerałów wydobywanych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż często używają go jubilerzy, zaś biżuteria z turkusem jest dla części klientów symbolem ekskluzywności. Wykonywane są z niego broszki, wisiorki oraz klipsy, które świetnie łączą się z wieczorowymi strojami. Na kolor tego minerału w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład turkusy pochodzące z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak popularna, że powstały też jego sztuczne zamienniki – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Warto zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko z uwagi na niezwykłe walory wizualne. W opinii niektórych jest wszak amuletem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Zapewne w ogromnym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa noszona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego rodzaju kwestie – po prostu doskonale wygląda.

Czego unikać nosząc biżuterię z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest dość wrażliwa, zatem warto o nią prawidłowo się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy wykonujemy prace – nietrudno wtedy o zarysowania. Warto także ściągnąć ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła mogą zmatowić turkus. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto przechowywać ją w puzderku wyłożonym delikatną tkaniną – unikniemy w ten sposób rys.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Zobacz także: