Branża prawnicza 

Separacje i rozwody – o roli kancelarii prawnej

Prawo rodzinne stanowi jeden z głównych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi pojawiają się w kancelarii nasi Klienci to sprawy o alimenty oraz rozwód, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z władzą rodzicielską, ojcostwem i macierzyństwem czy uregulowaniem kontaktów.

Separacje, rozwody, alimenty – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, gdyż prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od prawnika nie tylko biegłości w przepisach, ale przede wszystkim odpowiedniej postawy w stosunku do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej osobiste sprawy. Prowadząc sprawy rodzinne jesteśmy przygotowani na bieżący kontakt z Klientami i prowadzenie ich przez poszczególne stadia sprawy w bezbolesny dla nich sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań naszych Klientów zwłaszcza w zakresie ich zaangażowania w całą sprawę.

Prawo rodzinne – metoda działania kancelarii radcy prawnego

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych zaczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem w formie osobistego spotkania lub rozmowy telefonicznej albo przez Skype. Wówczas staramy się zebrać jak najwięcej informacji związanych ze sprawą, a także poznać osobę, w imieniu której będziemy działać przez najbliższych kilka miesięcy. Kolejne fazy naszej pracy to przygotowanie pism procesowych, reprezentowanie Klientów przed sądem lub pozostałymi podmiotami, takimi jak mediatorzy. W trakcie prowadzenia danej sprawy staramy się znaleźć możliwość na zakończenie jej ugodowo. Podejście to wynika z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje korzenie w ogromnych emocjach, a prawnik, jako osoba obiektywna, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę wyłącznie z punktu widzenia prawa.

Zobacz także: