Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Aparat do masażu limfatycznego – dla sportowców i do zabiegów wellness

Więcej o aparacie do masażu limfatycznego.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Masaż ręczny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zestaw rozmaitych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów okrężnych oraz pompujących, których częstotliwość i siłę terapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Urządzenie do masażu limfatycznego – stymulacja krążenia chłonki

W ostatnich latach fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do drenażu limfatycznego odtwarzające masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy z komorami, które wsuwa się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, pobudzając tym samym przepływ chłonki. Jest dużo powodów do wypróbowania presoterapii. To między innymi zastoje oraz obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w trakcie procesu odchudzania czy jako wsparcie w redukcji cellulitu. Presoterapia jest także na co dzień stosowana wśród zawodowych sportowców, przede wszystkim jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Mobilne aparaty do presoterapii w domu

Szerokie możliwości zastosowania aparatów do masażu uciskowego przysłużyło się mocno do ulepszenia tego sprzętu. W dzisiejszych czasach osoby na co dzień korzystające z tej metody masażu mogą przeprowadzić zabieg w mieszkaniu, za sprawą nowoczesnych urządzeń Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta cechują parametry podobne do sprzętu stosowanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu świadczy o liczbie komór znajdujących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy zabieg presoterapii. Maszyny CarePump są kompaktowe oraz nie za ciężkie, w związku z tym bez problemu można wziąć je na wyjazd, np. na zawody sportowe.

Co kluczowe, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być uprzednio skonsultowane z lekarzem. Nie rekomendujemy postanawiać o tym samodzielnie, ponieważ występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. choroby wirusowe oraz bakteryjne i niewydolność serca, które wskazane jest wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: