Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Aspirator do odkurzacza – wygodny i bezpieczny

Niedrożność nosa u niemowląt to dość częsta, lecz uciążliwa dolegliwość. Nasze pociechy nie są w stanie spokojnie spać ani jeść, gdy przeszkadza im gromadzący się katarek. Gruszka lub aspirator do nosa pomogą zwalczyć chorobę.

Aspirator do nosa – dlaczego odciąganie kataru jest tak ważne?

Gromadzący się katar może prowadzić do powikłań, a po zakażeniu bakteryjnym może przekształcić się w poważniejszą chorobę. Wydzielina, której się nie usuwa, przesuwa się po ściance gardła podrażniając je. Żółtozielony, bakteryjny katar jest zagrożeniem dla płuc i oskrzeli.

Jak usuwać wydzielinę Gruszka czy aspirator do nosa?

Istnieje kilka urządzeń, które pomogą dziecku pozbyć się zalegającego kataru. Możemy użyć z tradycyjnej gruszki, wkładanej do nosa, którą następnie uciskamy. Tworzące się podciśnienie zasysa katar do gruszki. Innym sposobem jest odciągacz na wdech rodzica. Aktualnie bardzo popularny jest natomiast bezpieczny i skuteczny aspirator do odkurzacza.

Odciągacz do nosa podłączany do odkurzacza

To rozwiązanie może wywoływać zdziwienie u większości rodziców. Tymczasem jest to o wiele wydajniejsza metoda niż ustny aspirator czy gruszka, a wszystko dzięki zastosowaniu jednostajnej siły ssącej. Jeden z najbardziej znanych modeli, aspirator Katarek, można podłączyć do prawie wszystkich odkurzaczy o sile ssącej do 1800W. Warto pamiętać, że Katarek do odkurzacza, tak jak i inne odciągacze, powinien być stosowany po uprzednim rozrzedzeniu flegmy roztworem soli 0,9%. Po odciągnięciu kataru należy zadbać o nawilżenie uszkodzonej przez wydzielinę błony śluzowej nosa. Katarek do odkurzacza można kupić w trzech wariantach: Katarek Standard (koszt ok: 45 zł), Plus (55 zł) i Complete (60 zł).

Zobacz także: