Dbanie o zdrowie 

AWF w Krakowie i Vitberg – badania nad wpływem wibracji na organizm

Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji dotyczących marki Vitberg, skieruj się w to miejsce

W 2018 roku na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego zaczęła działać pierwsza Pracownia Wibroterapii. Projekt zaistniał przy współudziale nowosądeckiej firmy Vitberg.

Badania oraz zajęcia dydaktyczne z aparatami marki Vitberg

Pracownia Wibroterapii dedykowana jest do prowadzenia badań naukowych nad oddziaływaniem wibroterapii na organizm ludzki. Odbywać się w niej będą też zajęcia dla studentów uczelni z dziedziny kosmetologii, odnowy psychosomatycznej oraz fizykoterapii. Rehabilitacyjne Aparaty Masujące Vitberg+, w które zaopatrzona została pracownia, posłużą również do regeneracji zawodników. Rozgłos krakowskiej pracowni spowodowała, że urządzenia Vitberg zaczęły testować AWF-y w Warszawie i w Gdańsku.

W jakich badaniach zostaną wykorzystane produkty firmy Vitberg?

W przyszłości wyniki badań mogą pomóc w doskonaleniu terapii pacjentów czy optymalizacji treningów sportowców. Zapewne w Pracowni Wibroterapii prowadzone będą badania z zakresu biochemii i fizjologii. Obserwacji poddany zostanie wpływ terapii wibracjami na stany zapalne stawów i mikrokrążenie. Rezultaty analiz będą konfrontowane z wynikami laboratoriów z całego świata.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Zobacz także: