Dbanie o zdrowie 

Badania psychologiczne dla operatorów

Na http://www.bielskobadania.pl/zakres-uslug/ sprawdzisz, komu zlecić badania operatorów Bielsko Biała.

Są niezbędne do tego, by stwierdzić, czy określony człowiek jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka lub innego pojazdu. Mimo, że część kandydatów się ich boi, kiedy nie dręczą nas schorzenia psychiczne, ich zaliczenie nie może przyprawić nam większych problemów. Jak zatem przebiegają badania operatorów maszyn? Na co należy się przygotować?

Pierwszy etap badania operatorów

W pierwszej części badania potencjalny operator uzupełnia przygotowany przez specjalistę kwestionariusz. Musi w nim rozwiązać zadania dotyczące zachowania w rozmaitych, niekiedy problematycznych sytuacjach. Po przeczytaniu ankiety kandydataubiegającego się o uprawnienia, psycholog będzie miał możliwość stwierdzić, jak sprawnie reaguje na stres oraz przetestować jego inteligencję lub umiejętności społeczne. Zawartość formularza jest zależna od tego, jaki zawód wykonuje starający się o uprawnienia. Ta część badania operatorów często powoduje duży stres, ale jej przejście rzadko bywa niewykonalne.

Badania operatorów na aparatach

Druga część badania operatorów wymaga użycia specjalnie skonstruowanych aparatów. Kolejne testy sprawdzają takie umiejętności jak szybkość reagowania lub podejmowanie decyzji w trudnych przypadkach. Warto wiedzieć, że niekiedy ten element testów może nie być przeprowadzony. Tak będzie, jeśli kandydat w wywiadzie nie będzie krył nie najlepszego samopoczucia albo test udowodni, iż przed wizytą w przychodni wypił napój alkoholowy. Badanie może zostać wówczas odłożone na inny termin albo – gdy przyczyną jest alkohol – także odwołane.

Nasza siedziba:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]

Zobacz także: