Dbanie o zdrowie Uroda i kosmetyki 

Bujne włosy – zadbasz o nie w gabinecie trychologicznym

Gabinet trychologiczny odwiedzamy najczęściej wówczas, gdy zauważamy początkowe symptomy przerzedzania się włosów. Osłabienie włosów to dolegliwość, która wbrew pozorom dotyka nie tylko starszych panów, ale także coraz częściej płci pięknej.

Diagnoza przyczyn schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog potrafi, dysponując działaniem wyspecjalizowanych instrumentów diagnostycznych, zaopatrzonych w niewielkie soczewki, ocenić formę skóry głowy, mieszków włosowych, strukturę włosów. By doskonale dostosować sposób terapii, trycholog musi najpierw skrupulatnie zbadać, co jest podłożem przerzedzania się owłosienia na głowie. Niestety najtrudniej przezwyciężyć czynniki genetyczne, które są najbardziej spotykanym impulsem wywołującym przerzedzenie włosów. Inne kluczowe przyczyny to choroby tarczycy, nieodpowiednia dbałość o stan fryzury, obciążanie włosów częstymi zabiegami prostującymi. Zły wpływ ma też używanie odżywek z intensywnie działającymi detergentami.

Jakie zabiegi wykonuje się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się receptą na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam dermatolodzy mogą zaoferować osobom łysiejącym skuteczne zabiegi na poprawienie stanu owłosienia. Są to terapie całkowicie nieinwazyjne, które dają znakomite skutki. Polecana przez trychologów – i jednocześnie nadzwyczajnie skuteczna – jest mezoterapia igłowa. Kuracja daje widoczne skutki, nie tylko kiedy mamy do czynienia z dziedzicznym osłabieniem włosów, ale także tym spowodowanym stresem. Sprowadza się do wstrzyknięcia w macierz włosową odżywczych związków i witamin, które pobudzają cebulki do wzmożonej produkcji kolejnych włosów. Najlepiej przyjąć serię takich kuracji, ponieważ tylko i wyłącznie częste dostarczanie skórze ważnych składników przynosi najlepsze efekty. Już po 5-6 ostrzykiwaniach włosy widocznie się zagęszczają, są gęste i zadbane. Jeśli więc śnimy o burzy loków – trycholog szybko pomoże nam osiągnąć ten cel.

Zobacz także: