Dbanie o zdrowie 

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy

Chirurdzy mają niezwykle trudną pracę, wymagającą nadzwyczajnej staranności i kompetencji. Zobaczmy więc czym zajmuje się chirurg naczyniowy i czym należy kierować się poszukując dobrego specjalisty.

Chirurg naczyniowy usunie tętniaki

W dzisiejszych czasach medycyna ciągle się udoskonala i zapewnia pełną remisję nawet bardzo trudnych przypadków. Zabiegami najczęściej przeprowadzanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące miażdżycy, tętniaków aorty brzusznej i owrzodzeń żylnych, czyli związanych ze zwężeniem średnicy naczyń krwionośnych. Dolegliwości takie pojawiają się z wiekiem oraz u osób nie dbających o własne zdrowie. Tytoń, pochłanianie dużych dawek cukru, brak ruchu – to najgorsi wrogowie naszych żył.

Jakie techniki wykorzystuje chirurg naczyniowy

Pacjenci cierpiący na przepuklinę zwykle kwalifikują się do operacji realizowanych przy użyciu rozmaitych metod. Najpopularniejsze techniki leczenia to chemoembolizacja i skleroterapia. Embolizację, czyli lecznicze zwężenie przekroju naczynia wykorzystuje się przy krwawieniu narządów. Wspaniałe wyniki daje też skleroterapia, szczególnie w likwidowaniu rozszerzonych naczynek. Chirurgia naczyniowa bazuje na mało inwazyjnych technikach, ale zawsze sprawdzajmy przede wszystkim specjalizację chirurga, który zajmie się operacją. Ważne są również sugestie innych pacjentów. Najsłynniejsze ośrodki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Białystok i Gdańsk.

Zobacz także: