Dbanie o zdrowie Urządzanie domu 

Jak oczyścić powietrze w domu – jonizator powietrza

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po gwałtownej burzy. To uczucie rześkości nadają jony ujemne powstające się m.in. w rezultacie wyładowań elektrycznych, naturalnego ruchu wody i powietrza, a też uwalniają je rośliny. Ujemne jony tlenu korzystnie wpływają na nasze środowisko i zdrowie, oczyszczają powietrze oraz neutralizują przykre zapachy.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja następuje w wyniku wyładowania elektrycznego, wydzielania się ogromnej ilości ciepła bądź oddziaływania intensywnego pola magnetycznego. Dzisiaj większa część z nas przebywa w otoczeniu dziesiątek urządzeń, takich jak drukarki, ekrany czy laptopy, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują powietrze. Zdrowe jony o ładunku ujemnym, czyli aniony, tworzą się przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nieszczęście ich ilość w powietrzu na obszarach mocno uprzemysłowionych z każdym rokiem jest coraz mniejsza. Dlatego by znowu odczuć świeżą i czystą atmosferę w mieszkaniu, powinno się użyć jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – plusy

Jonizacja wykorzystywana jest najczęściej w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pozwalają wyłapać pyły zawieszone PM10 i PM2.5, niebezpieczne mikroorganizmy i wirusy czy dym z papierosów. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem przywraca powietrzu świeżość i czystość, umożliwiając nam odpowiedniejszy wypoczynek i oddychanie pełną piersią. Zważywszy na to, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie ustawicznego osłabienia i podwyższa ogólną wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się użycie oczyszczacza powietrza z jonizatorem też w biurach, przychodniach medycznych, instytucjach publicznych czy placówkach oświaty, czyli tam, gdzie istotna jest koncentracja na realizowanych zadaniach.

Zobacz także: