Dbanie o zdrowie 

Jak wibroterapia wpływa na organizm? O urządzeniach marki Vitberg

Vitberg. Zdobądź więcej informacji o tej marce

Na czym polega wibroterapia i jaki ma wpływ na organizm człowieka? Czy pomaga leczyć niektóre schorzenia? Czy można kupić zestawy do wibroterapii do domowego użytku? Dowiedz się wszystkiego z artykułu portalu „ABC Zdrowie”.

Wibroterapia to terapia profilaktyczna i lecznicza, opierająca się na stymulacji pracy mięśni poprzez wysłanie przez stosowne urządzenie bodźca mechanicznego. Wibracjom można poddać całe ciało bądź skoncentrować się na konkretnym jego fragmencie. Korzystanie z wibroterapii rekomendują lekarze medycyny sportowej, rehabilitanci i fizjoterapeuci.

Terapia wibracjami podnosi kondycję organizmu na wiele sposobów: pomaga w leczeniu dolegliwości urologicznych, poprawia perystaltykę jelit, usprawnia krążenie limfatyczne, jak również może przyczynić się do nasilenia procesów metabolicznych i w rezultacie wspomóc odchudzanie. Drgania przyrządów do wibroterapii usprawniają krążenie w nogach, ułatwiają odprężenie pacjenta, uspokajają i niwelują stres, jak również wspomagają przepływ limfy i krwi, co wykorzystuje się w zapobieganiu objawów zawału serca oraz miażdżycy.

Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+ – zestaw do wibroterapii rodzimej produkcji

Zainteresowanie terapią wibracjami wzrasta z roku na rok, jednakże pacjenci pragną korzystać z przyrządów do wibroterapii także prywatnie, w zaciszu swojego domu. Do takich osób kierowana jest oferta rodzimej firmy Vitberg, produkującej Rehabilitacyjny Aparat Masujący Vitberg+. Zainteresowanym wibroterapią firma Vitberg oferuje możliwość testowania swoich produktów w poradniach, rozsianych na terenie kraju.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Zobacz także: