Dbanie o zdrowie 

Które wady można leczyć z pomocą laserowej korekcji wzroku?

Potrzebujesz szczegółowych wiadomości o laserowej korekcji wzroku? Skieruj się na https://voigtklinikaoka.pl/laserowa-korekcja-wzroku/

Możliwość uprawiania sportu bez soczewek kontaktowych, wygoda na co dzień oraz dostęp do różnych zawodów – to jedynie kilka z powodów, które skłaniają wiele osób do wykonania korekcji laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnim czasie stale wzrasta, do czego przyczynia się na pewno doskonalsza technologia (i będąca jej następstwem obniżka cen leczenia) oraz niesłychanie niskie ryzyko możliwych powikłań. Za decyzją o przeprowadzeniu zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają także kwestie zdrowotne. Wiele badań wykazuje wszak, że nie korygowane wady wzroku mogą prowadzić do dużo poważniejszych komplikacji, ponieważ stanowią czwarty (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) powód ślepoty. Zgodnie ze statystykami z miopią zmaga się jeden na trzech mieszkańców Starego Kontynentu.

Korekcja laserowa wzroku – precyzja oraz niska inwazyjność

Laserowa korekta wzroku wykorzystuje możliwość kształtowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, poprzez wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się wspaniałe rezultaty. Zmniejszając jej obwód i unosząc środek, można natomiast usunąć problem hyperopii. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera wykorzystywanego w trakcie zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, wysyłający krótkie wiązki światła podczerwonego. Pozwala to na przeprowadzenie precyzyjnego kształtowania, a równocześnie redukuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad widzenia przemawia multum czynników. Najistotniejsze to w szczególności mała inwazyjność, skuteczność, dokładność i małe zagrożenie powikłań. Warto napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.

Korekta laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto być przygotowanym na to, iż w niektórych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim ciążę oraz karmienie piersią, nieukończony 21 roku życia, choroby oczu takie jak zaćma, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]

Zobacz także: