Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Na co zwrócić uwagę przy zakupach maski ochronnej?

Dowiedz się więcej o masce ochronnej na vitberg.com/firma/sklep/maseczki-ochronne

Do niedawna maseczki ochronne kojarzyły się tylko z medykami lub grupami turystów odwiedzającymi nasz kraj. W ostatnich tygodniach z uwagi na pojawiające się coraz częściej groźne choroby zakaźne przenoszone drogą kropelkową, jednorazowe maseczki na twarz oraz te wielokrotnego użytku są często zakładane przez Polaków.

Do czego służą maseczki jednorazowe?

Maski ochronne osłaniają nos i usta, dzięki czemu ograniczane jest zagrożenie dostania się zarazków i wirusów do organizmu przez śluzówkę. Niektóre maski wyposażone są w przejrzystą plastikową przesłonę, która w pełni chroni twarz, a zwłaszcza oczy, przez które również może dojść do infekcji. Maski ochronne powinny być używane przez pielęgniarki, lekarzy oraz strażaków, którzy są na co dzień narażeni na bezpośredni, ciągły kontakt z osobami aktywnie zarażającymi. Pozostałym ludziom takie maseczki posłużą do ochrony przed niebezpiecznymi zarazkami podczas podróży transportem publicznym lub pracy. Stało się to wręcz koniecznością w okresie zagrożenia „złapaniem” niezmiernie niebezpiecznego koronawirusa COVID-19.

Jak wybrać maseczki ochronne na twarz do powszedniego używania?

Maski powinny być komfortowe i umożliwiać swobodne oddychanie. Maska musi mieć kontakt ze skórą jedynie nie podrażniającą powłoką materiału, przykładowo bawełny. Poleca się wybierać maseczki ochronne, które wytworzono z stosowanych w medycynie, certyfikowanych materiałów filtracyjnych i które przed zapakowaniem zostały ozonowane. Niektóre maski można wykorzystywać wielokrotnie, naturalnie pod wymogiem zachowania wskazówek zawartych w instrukcji do nich załączonej.

Nasza siedziba:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]

Zobacz także: