Dbanie o zdrowie Uroda i kosmetyki 

Na czym polega ten zabieg skleroterapii?

Więcej szczegółów o skleroterapii.

Żylaki to nadzwyczaj częsta przypadłość, którą z upływem lat spostrzega u siebie znaczny procent osób dorosłych. Powoli społeczeństwo zaczyna uprzytamniać sobie, iż leczenie żylaków nie jest już traktowane tylko jako zabieg z obszaru estetyki. Tworzące się na skórze pajączki naczyniowe oraz żyłki świadczą przecież również o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o uszkodzeniu zastawek żylnych. Dlatego do klinik medycyny estetycznej często zgłaszają się pacjenci poszukujący metod ich likwidacji. A taką metodą jest m.in. skleroterapia.

Skleroterapia – zabieg z wykorzystaniem niesłychanie cienkich igieł

Skleroterapia, która znana jest także pod nazwą ostrzykiwanie żylaków, to współcześnie już standardowe leczenie pajączków naczyniowych, żylaków oraz żył siateczkowatych. Procedura ta polega na wstrzyknięciu do żyły preparatu chemicznego (występującego w formie płynu albo pianki), który zamyka światło żylaka. Obliteracja żylaków, z uwagi na użycie w tym celu niezmiernie cienkich igieł, zasadniczo nie wymaga zaaplikowania znieczulenia. Ilość nakłuć wykonywanych w czasie zabiegu zależna jest od grubości żyły i rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapia może być dopełnieniem terapii przeprowadzanej chirurgicznie, jak również stosuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Warto zaakcentować, iż skleroterapia nie daje natychmiastowych rezultatów, stąd przeważnie prowadzi się ją w seriach trzech albo więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz specjalista na podstawie analizy stanu zdrowia konkretnego pacjenta.

Skleroterapia – czy występują do niej przeciwwskazania?

Jak w każdym zabiegu medycznym, także w przypadku skleroterapii istnieją kilka przeciwwskazań do jej zrealizowania. Nie można wykonać jej u osób cierpiących na zakrzepicę żył powierzchownych, miażdżycę tętnic nóg oraz choroby serca. Lekarz nie dopuści także do zabiegu ostrzykiwania żył kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, jak również pacjentów ze ujawnioną skłonnością do alergii, w tym w szczególności na stosowany w czasie zabiegu sklerosant.

Nasza siedziba:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]

Zobacz także: