Dbanie o zdrowie Urządzanie domu 

Najlepsze oczyszczacze powietrza – oddychaj pełną piersią

Polacy powoli nabierają świadomości, jakże istotna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy różnego rodzaju zanieczyszczenia i substancje uczulające: kurz, pyłki kwiatów, spaliny pojazdów, sadzę czy bakterie i wirusy. Jak więc przeprowadzić oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Jak duża jest skuteczność oczyszczacza powietrza?

Obecnie najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest nabycie do mieszkania oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując najmniejszą wielkość cząstki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o dużej wydajności, wyposażone w tzw. filtry HEPA, zatrzymują niemalże wszystkie cząsteczki o rozmiarze 0,3 mikrometra. Niemniej jednak oczyszczanie powietrza z właściwym urządzeniem jest znacznie efektywniejsze.

Airdog a pozostałe oczyszczacze powietrza

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia wysoki poziom filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikronów, co pozwala usunąć pyły zawieszone PM2.5 i PM10, dym tytoniowy czy sadzę. Model Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Zaletą oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia kosztów eksploatacji. Nie ma konieczności cyklicznej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – kasetę filtracyjną i filtr wstępny można umyć, zaś jonizator plazmowy po prostu wyczyścić na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w obsłudze i energooszczędne.

Zobacz także: