Dbanie o zdrowie 

Urządzenia do fali uderzeniowej – zastosowanie w medycynie

Skieruj się w to miejsce jeśli jesteś zainteresowany falą uderzeniową.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia pomagająca wyleczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest stosowana i kiedy warto się na nią zdecydować?

Gdzie używane jest urządzenie do fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest w szerokim zakresie stosowana w ortopedii, rehabilitacji, medycynie sportowej, kosmetologii oraz wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi przenika kilka centymetrów w głąb organizmu i oddziałuje bezpośrednio w miejscu objętym bólem. Fala uderzeniowa jest bezpieczna dla sąsiadujących tkanek i wykazuje się wysoką efektywnością w walce z różnymi schorzeniami. Dzisiejsze aparaty do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, dzięki czemu terapia daje wyjątkowo dobre efekty. Urządzenia do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w przypadku chorób związanych z narządami ruchu, takich jak zespół bolesnego barku, kolano skoczka, zapalenie ścięgien czy bóle kręgosłupa. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), a także przez kosmetologów i fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – wysoka skuteczność

Używane współcześnie aparaty stosujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa niezależne kanały oraz aplikatory, co pozwala na prowadzenie leczenia u dwóch osób jednocześnie. Współczesny sprzęt emituje falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych) i falę radialną (ogólnego zastosowania). Impulsy przesyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają zakończenia nerwowe oraz błony komórkowe, co umożliwia zmniejszenie sygnałów bólowych u chorych cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Terapia falą uderzeniową przynosi ulgę w przypadku 4 na 5 pacjentów.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: