Dbanie o zdrowie 

Urządzenia fizjoterapeutyczne – aparat ultradźwiękowy

Kup aparat ultradźwiękowy

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Rzecz jasna, nie dzieje się tak bez powodu, gdyż właściwie aplikowane ultradźwięki bardzo pozytywnie oddziałują na nasze zdrowie. Wykorzystuje się je do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalane za ich pomocą ciepło działa kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do łagodzenia bólu, redukowania napięcia mięśniowego oraz usprawnienia przepływu limfy. Powyższe działanie możliwe jest jednak wyłącznie z wykorzystaniem dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat do terapii ultradźwiękowej – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, stosowana od blisko 100 lat, bazuje na 2 rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają zbawienny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, wiązadeł, blizn czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do dużego wysiłku bądź przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – stacjonarny lub przenośny?

Istnieją 2 typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów dojeżdżających do pacjentów czy też podejmujących ich w wielu gabinetach. Jeśli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje znaczną ilość pacjentów – głównie w ramach umowy z NFZ – lepszym rozwiązaniem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]

Zobacz także: