Dbanie o zdrowie 

Wybielanie zębów przy pomocy światła

Mocne i białe zęby to marzenie wielu osób. Niestety bakterie codziennie oddziałują na nasze szkliwo i powodują, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko systematyczne zabiegi pielęgnacyjne

Szczotkowanie jamy ustnej po jedzeniu i piciu pomaga utrzymać zdrowe szkliwo, ale nie zawsze chroni przed nieestetycznym wyglądem. Cukry i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby wybielające (żele, paski, nakładki), nie zawsze są bezpieczne dla jamy ustnej. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna posiada szereg narzędzi, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są w tym momencie najczęściej wybierane? Dentyści szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która zapewnia znakomite rezultaty już po kilku zabiegach. Wybielanie lampą jest całkowicie bezbolesne i bezpieczne dla zębów.

Wybielanie zębów – naświetlanie lampą

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika określa się barwę zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia preparatu z utleniaczem na powierzchnię zębów. Ważne jest także dobre dobranie PH żelu. Żel aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba efektywnie redukując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o 15 odcieni, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do 3 lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez przynajmniej kilka dni. Osobom, które z różnych przyczyn nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.

Zobacz także: