Dbanie o zdrowie Robienie zakupów 

Wygodny i bezpieczny odciągacz kataru dla niemowląt

Katar u niemowlaka zwykle nie jest niebezpieczną dolegliwością. Jednak pomimo powszechności tej choroby i braku większego zagrożenia, rodzice nie mogą jednak jej bagatelizować. Nieusuwana przez długi czas wydzielina z nosa może podrażnić uszy oraz inne części układu oddechowego, czego wynikiem bywa rozwinięcie się takich dolegliwości jak zapalenie ucha bądź zatok. By się przed tym uchronić, należy odsysać wydzielinę za każdy razem, kiedy zauważymy, że zebrała się ona w nosie naszego dziecka. Jak zatem zrobić to bezpiecznie i efektywnie?

Odciągacz do nosa dla dzieci – skutecznie odessie wydzielinę

Sposobów na usunięcie wydzieliny z nosa niemowlaka jest wiele. Najbardziej znany z nich z nich to z całą pewnością gruszka. Nie jest jednak ona najwygodniejsza w użyciu, a udrażnianie noska za jej pomocą bywa dla pociechy bardzo nieprzyjemne. To tłumaczy popularność innego typu aspiratorów, które są wygodniejsze i wydajniejsze w użyciu niż gruszki. proste działają na wdech rodzica, a bardziej złożone modele to aspiratory do odkurzacza lub zasilane wbudowanym silniczkiem.

Czemu warto sięgnąć po aspirator Katarek?

Katarek jest przykładem odciągacza do odkurzacza. Opisywany odciągacz wydzieliny jest nieskomplikowany w obsłudze i bardzo wydajny, co wynika z jego trójfazowego działania. Aspirator do nosa Katarek nie tylko usuwa flegmę, ale też wpierw ją rozrzedza, co ułatwia całkowite opróżnienie noska. Katarek do odkurzacza nawilża także śluzówkę nosa za pomocą fizjologicznego roztworu soli, co niweluje objawy kataru i działa pozytywnie na samopoczucie dziecka. Można go kupić w 2 wariantach – z jednolitą (cena to 45 zł) oraz rozkręcaną komorą (cena od 55 zł).

Zobacz także: