Dbanie o zdrowie Robienie zakupów Tematyka żywnościowa 

Zdrowie w szklance – sok z kiszonych buraków i kapusty

Jeśli chcesz zamówić sok z kapusty kiszonej, skieruj się tutaj.

Artykuły fermentowane po latach zapomnienia znów wracają do menu Polaków. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają też nowe, dotychczas mniej znane warzywa oraz owoce. Kiedy piszemy o leczniczych walorach fermentowanej żywności nie można zapomnieć też o napojach takich jak kefir, kombucza albo rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych jarzyn. Głównie te ostatnie są warte zainteresowania – pozwalają w prosty i błyskawiczny sposób wprowadzić do naszego ciała substancje niezastąpione dla jego właściwego działania.

Jakie witaminy zawiera sok z kiszonej buraków i kapusty?

Sok z kapusty kiszonej to napój posiadający w składzie mnóstwo substancji mających zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Najistotniejszym składnikiem są bezsprzecznie bakterie kwasu mlekowego odpowiedzialne za fermentację. Sok z kapusty, buraków bądź pozostałych kwaszonek to także doskonałe źródło witamin. Na uwagę zasługuje zwłaszcza duża zawartość kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – już 150 ml tego napoju ma jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek warto również pić ze względu na zawartość witaminy P i K, witamin z grupy B oraz duże nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – dlaczego trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków czy buraków, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej korzystnie wpływa na naszą odporność oraz pracę układu pokarmowego. Dodatkowo liczne witaminy usprawniają działalność układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, depresji i szkorbutu, a także pomagają walczyć z przemęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki winny poza tym sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak np. niestrawność lub wrzody żołądka. Wzmagają one także apetyt i stanowią tarcze ochronną w trakcie terapii antybiotykami i pobudzają apetyt.

Nasza siedziba:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]

Zobacz także: