kurs modelowania 3d, kurs blenderEdukacja 

Kurs obsługi Blender 3D – czy warto w nim uczestniczyć?

Świat grafiki nieustannie się przekształca i coraz częściej artyści porzucają tradycyjne techniki na rzecz tworzenia swoich prac wyłącznie w formie cyfrowej. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko wolność wykonywania grafik 2D, ale także odwzorowania trójwymiarowych obiektów. Zainicjowanie przygody z modelowaniem 3D nie wiąże się obecnie dużymi wydatkami – można po prostu ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia animacji oraz trójwymiarowych obrazów, a który jednocześnie jest całkiem darmowy.

Nauka modelowania 3D najlepiej pod okiem wykwalifikowanego instruktora

Korzystanie z dowolnej aplikacji można opanować na własną rękę, lecz proces ten trwa w takim przypadku dłużej i nieraz jest niezwykle irytujący. Z tej przyczyny zapisanie się na kurs modelowania 3D przyniesie sporo korzyści przede wszystkim tym, którzy niedawno odkryli program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nakładanie rozmaitych tekstur i efektów na modelowany przedmiot będzie szybsze, jeśli odbywać się będzie pod okiem znającego program dydaktyka. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów tworzonych przez uczestnika kursu wskazując detale, które należy poprawić i podpowiadając ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, by przebiegał on w jak najmniej licznych zespołach, co pozwoli pedagogowi na poświęcenie każdemu uczestnikowi maksimum uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D dla profesjonalistów jak i hobbystów

Tworzenie modeli oraz animacji 3D jest w dzisiejszych czasach zdolnością pożądaną i cenioną zwłaszcza w branży projektowej, gier wideo i filmowej. Poznanie programu Blender 3D otwiera tym samym wiele perspektyw zawodowych. W trakcie kursu tworzy się wstępne zaawansowane prace, które później można bez skrępowania dołączyć do swojego portfolio. Nie znaczy to natomiast, że kursy modelowania 3D przeznaczone są tylko do osób, które pragną pracować zawodowo np. w branży filmowej i wiążą z tym swoją karierę zawodową. Duża liczba uczestników tego typu warsztatów to po prostu hobbyści i artyści chcący rozwinąć swoje obecne umiejętności bądź odkryć nowe formy ekspresji.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]

Zobacz także: