Edukacja 

Malarstwo cyfrowe – jakich narzędzi potrzebujesz i gdzie znaleźć kurs?

Wszystko, czego trzeba dowiedzieć się o Photoshop digital painting, znajdziesz na https://tinyurl.com/yaerdrxb.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX wieku próbuje podążać drogą cyfrowego postępu. Talent do malowania tradycyjnymi technikami współcześnie nie jest już wystarczająca, aby znaleźć zatrudnienie w branży gamingowej albo filmowej, dlatego że te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji postaci oraz świata przedstawionego wykorzystują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Mając tego świadomość duży odsetek młodych artystów rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem błyskawicznie sięga po najpopularniejsze programy, stosowane na co dzień w malarstwie cyfrowym.

Digital painting – nieograniczona wolność dla artystów

Jest kilka programów wykorzystanych współcześnie do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo iż służył głównie jako software do retuszu zdjęć, błyskawicznie został głównym oprogramowanie game developerów i ilustratorów. W rezultacie sukcesu Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak przykładowo ArtRage, Corel Painter czy Krita, w których przy zastosowaniu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl malunki wykonane farbami akwarelowymi, gwaszem bądź farbami akrylowymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych maźnięć pędzla, ale też ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie musisz wszak kupować!

Malarstwo cyfrowe – szkolenie z udziałem instruktora

W praktyce nauka malarstwa komputerowego przebiega podobnie jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Naturalnie pierwsze kroki można postawić samemu, aczkolwiek żeby odpowiednio rozwinąć swój warsztat, a zarazem poznać wszelkie funkcje oprogramowania i ważne techniki stosowania pędzli, polecamy zapisać się na kurs przygotowany przez biegłego instruktora. Jeżeli w okolicy twojego zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozmaitych video kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie omawiają takie szkolenia jest ogromne i uczą one dużo więcej niż wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Ważne jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online znaleźć taki, który umożliwia kursantowi skontaktowanie się z twórcą kursu.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]

Zobacz także: