Edukacja Tematyka żywnościowa 

Warsztaty kulinarne dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

Najlepsza oferta warsztatów kulinarnych dla dzieci Kraków znajduje się pod tym linkiem

Dzieci lubią uczestniczyć w kuchni – przynosić i wybierać składniki bądź dekorować ciastka. Chcesz wykorzystać zapał kulinarny Twojej pociechy? Poznaj warsztaty kulinarne dla dzieci. Od nas dowiesz się, czego dotyczą takie lekcje.

Zalety kursu gotowania dla dzieci

Warsztaty kulinarne dla dzieci mogą uczestniczyć pociechy w przedziale wiekowym od sześciu do dziesięciu lat. W trakcie kursu dzieci nie tylko zdobywają praktyczne umiejętności, ale też uczą się niezależności i rozwijają swoją pomysłowość. A zarazem wspaniale się bawią. Opanowywanie prostych przepisów, dobieranie i mieszanie składników i komponowanie niecodziennych smaków – całość powoduje, iż maluchy chętnie eksperymentują i i działają bardziej świadomie w kuchni. Dzieci poznają także reguły, jakich powinno się przestrzegać w kuchni, co pozytywnie wpływa na ich bezpieczeństwo w trakcie kucharzenia. W warsztatach mogą również asystować rodzice, w związku z tym jest to doskonała sposobność do spędzenia czasu wspólnie z potomkiem. Rodzice mogą obserwować kulinarne wysiłki swoich dzieci, a następnie posmakować tego, co ugotowały.

Jak przebiega kurs gotowania dla dzieci?

Spotkania organizowane są w Krakowie i trwają trzy godziny zegarowe. W trakcie warsztatów uczestnicy przyrządzają danie główne oraz deser. Mali uczniowie kuchennego rzemiosła mogą wybrać specjały kuchni włoskiej – podjąć próbę upieczenia aromatycznej, przystrojonej świeżymi dodatkami tradycyjnej pizzy, albo przyrządzić apetyczny makaron na słodko lub słono. W trakcie kursu dzieci przygotowują również wyśmienity deser – mus z polewą oraz kruchym ciastem. Nauka poprzez zabawę to świetny sposób za gospodarowanie wolnego czasu, a samodzielne sporządzanie ukochanych posiłków daje dzieciakom moc satysfakcji. Nawet najbardziej krnąbrny maluch będzie z zaangażowaniem oddawał się przystrajaniu tortu lub przyrządzaniu smakowitej pizzy. Warsztaty kulinarne dla dzieci są organizowane przez zawodowego szefa kuchni, który ma wieloletnie doświadczenie i bardzo dobre podejście do dzieci.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Zobacz także: