Edukacja Tematyka żywnościowa 

Zapisz się na kurs gotowania i poznawaj tajniki kuchni

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak korzystnej oferty kursów gotowania Kraków!

Samodzielne przyrządzanie potraw w domu ma wiele plusów. Największym z nich jest głównie zmniejszenie wydatków – spożywanie potraw w domu jest zwykle dużo tańsze aniżeli częste korzystanie z oferty lokali gastronomicznych. Satysfakcja płynąca z ugotowania dania osobiście jest też tak samo istotna – szczególnie, gdy dzielimy się nim z domownikami czy gośćmi. Nie można nie pamiętać także o tym, że pichcąc osobiście wiemy, co trafia na stół, a to okazuje się niezmiernie ważne dla osób wykluczających ze swojego jadłospisu konkretne składniki (na przykład cukier, mięso czy laktozę) lub przechodzących dietę. Aczkolwiek wymaga to konkretnych umiejętności – a nie każdy takowe posiada. Na szczęście można przyswoić je sobie w czasie kursu gotowania.

Kurs gotowania – do kogo jest adresowany?

W ofercie podmiotów przygotowujących szkolenia z gotowania znajdziemy rozmaite kursy – zarówno te adresowane do osób bez doświadczenia w przyrządzaniu potraw, jak i tych stawiających swoje pierwsze kroki w profesjonalnej gastronomii. Opcji jest co niemiara – od kursów dla małych dzieci, przez te opracowane z myślą o kulinarnych amatorach, aż po tematyczne warsztaty (m.in. kuchnia hiszpańska, cukiernictwo). By kurs gotowania dał należyte efekty, niesłychanie istotne jest to, by był przeprowadzony pod okiem zawodowca. Stąd przed zapisaniem się na warsztaty wskazane jest zweryfikować, kim jest osoba prowadząca szkolenie – w których restauracjach pracowała, jakie szkoły kończyła oraz czy posiada jakieś kulinarne osiągnięcia.

Kurs gotowania – czego uczy?

To, jakie umiejętności opanujemy w trakcie kursu gotowania, jest zależne w głównej mierze od jego tematyki. Na szkoleniach skierowanych do dzieci podejmowane są podstawowe zagadnienia, natomiast kwintesencją kursu nie jest przekazanie konkretnych umiejętności, a obudzenie w nich kulinarnej wyobraźni oraz pasji. Kursy dla dorosłych entuzjastów gotowania to natomiast sposobność do treningu istotnych kuchennych umiejętności, jak np. techniki krojenia, sztuka podawania potraw czy różnorodne sposoby obróbki termicznej składników.

Nasza siedziba:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]

Zobacz także: