Internetowe strony IT 

Filtr w Google za nienaturalne linki przychodzące

Głównym powodem, przez który na portal internetowy może być założony ban od Google, są nienaturalne linki przychodzące. Czy jest szansa na uchronienie się od tych surowych konsekwencji?

Nienaturalne linki przychodzące – nie stosuj ich

Nienaturalne linki przychodzące to umieszczanie zbyt dużej ilości odsyłaczy kierujących ruch na naszą stronę w sieci. Łamią one normy naturalnego linkowania stworzone przez koncern Google, ponieważ manipulują pozycją witryny w wyszukiwarce. Przeważnie nienaturalne linki przychodzące pojawiają się w formie wpisów marketingowych przepełnionych sztucznymi odnośnikami. Szerzy się też zjawisko kupowania linków, co jest nielegalne. Strona jest zbanowana filtrem w Google za nienaturalne linki, gdy nieprofesjonalne praktyki zostaną ujawnione, a to wiąże się natychmiastowym obniżeniem jej lokalizacji w wyszukiwarce, czsem aż o 30 podstron.

Jak poradzić sobie z nienaturalnymi linkami przychodzącymi

Pamiętajmy, że jeśli na adres www zostanie założony filtr w Google za nienaturalne linki, jesteśmy w stanie walczyć o reaktywowanie dobrej pozycji w przeglądarce . Proces ten jest niestety niezwykle długotrwały i nie daje pełnego powodzenia. Jeśli pragniemy zwielokrotnić prawdopodobieństwo szybkiego zdjęcia filtrów – zasięgnijmy porady doświadczonej agencji SEO. Profesjonaliści błyskawicznie zdiagnozują prawdziwą przyczynę i dadzą sobie radę z nienaturalnymi linkami. Zwróćmy uwagę, że zarówno samo pozycjonowanie, jak i likwidowanie filtrów od Google należy zlecać wyłącznie renomowanym firmom.

Zobacz także: