IT Reklama, marketing, promocja 

Optymalizacja stron internetowych – czy można bez niej żyć?

Stworzenie strony internetowej to nie wszystko. Ważne jest, żeby była ona chętnie odwiedzana przez użytkowników Internetu. Lecz co można zrobić, by nasz serwis cieszył się zainteresowaniem? W tym celu wykonuje się optymalizację.

W czym pomaga optymalizacja strony internetowej?

Optymalizacja polega na ulepszeniu kodu oraz zawartości strony. Dzięki poprawnie przeprowadzonej optymalizacji strona będzie lepiej indeksowana przez roboty sieciowe, co sprawi, że będzie ona wyżej w wynikach zwracanych przez wyszukiwarkę.

Jak przeprowadzić optymalizację strony internetowej?

Profesjonalnie przeprowadzona optymalizacja – oprócz kodu strony – dotyczy także opublikowanych na niej artykułów i obrazów. Optymalizację kodu przeprowadza się pod kątem: szybkości wyświetlania, prawidłowej walidacji oraz wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Treść powinna być zgodna z tytułem strony. Dobrze, gdy na stronie znajdują się słowa kluczowe, nie powinny one jednak pojawiać się w nadmiarze. Dokonując optymalizacji grafiki zwracamy uwagę na to, czy pliki nie są za duże oraz na typ zastosowanej kompresji. Oprócz tego zoptymalizować możemy same słowa kluczowe i linki znajdujące się na stronie.
Profesjonalna optymalizacja strony internetowej pomaga w osiąganiu najwyższych wyników wyszukiwania i sprawia, że serwis jest popularniejszy. Gdy optymalizujesz stronę pamiętaj przede wszystkim o tym, że powinna być ona łatwo dostępna dla użytkowników.

Zobacz także: