IT Reklama, marketing, promocja 

Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych – dzisiaj to podstawa!

Powszechność urządzeń przenośnych sprawia, że twórcy stron internetowych z większą ochotą przygotowują ich mobilne wersje. Jest to niezwykle ważne z powodu coraz większego ruchu w Internecie pochodzącego właśnie z urządzeń mobilnych. Zasada jest jedna: jeżeli chcesz mieć więcej użytkowników musisz zapewnić im jak najlepsze warunki korzystania z Twojej strony. Dlatego właśnie niezbędna jest optymalizacja dla urządzeń mobilnych.

Optymalizacja dla urządzeń mobilnych – o czym powinno się pamiętać

Jest kilka rzeczy, o których musimy pamiętać, przygotowując naszą stronę. Jeśli chcemy być przyjaźni dla osób korzystających z urządzeń mobilnych, która wpływa na to, czy nasza strona jest przyjazna dla użytkowników urządzeń mobilnych, co najważniejsze musimy zadbać o to, aby strona wyświetlała się prawidłowo na ekranach o różnej rozdzielczości. Warto też zapewnić jak najszybsze wyświetlanie się serwisu. Użytkownikom korzystającym ze smartfonów bądź z tabletów zależy przecież przede wszystkim na szybkim dostępie do informacji. Następnym oczywistym, ale bardzo ważnym elementem, jest przejrzystość. Projektując stronę z myślą o urządzeniach mobilnych musimy zadbać o odpowiednią wielkość wszystkich elementów oraz odstępy między nimi. Przydatne jest też korzystanie z informacji o miejscu, w którym znajduje się użytkownik. Niech nasz portal wyświetla notyfikacje o tym, co jest najbliżej użytkownika.

Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych – skorzystaj z Responsive Web Design

Pamiętanie o powyższych zasadach z pewnością przełoży się na zwiększenie ruchu na Twojej stronie. Wypracować to można na parę sposobów. Możemy stworzyć swoją stronę w oparciu o RWD (Responsive Web Design). Jest to rozwiązanie zalecane przez Google. W niektórych przypadkach nie możemy zachować pełnej responsywności. Wtedy powinno się pomyśleć o stworzeniu oddzielnej, mobilnej wersji strony. Jest to wyjście gorsze o tyle, że wymaga zastosowania dodatkowego adresu URL. Jeśli nasza strona postawiona jest na CMS-ie, możemy po prostu zainstalować odpowiednie wtyczki, które dostosują zawartość strony do urządzeń mobilnych. Optymalizacja strony dla urządzeń mobilnych, to w dzisiejszych czasach obowiązek każdego webmastera.

Zobacz także: