Ogrodnictwo i architektura ogrodowa Usługi 

Co warto wiedzieć o zakładaniu trawników?

Wykonanie trawnika przy domu nie sprawi nikomu większych problemów – także, jeżeli nasze ogrodnicze umiejętności nie są wystarczające. Problemy z pewnością pojawią się jednak, jeżeli niezbędne będzie zakładanie trawników o sporej wielkości albo położonych w najważniejszych miejscach – m. in. na placach miejscowości, w okolicy szkół lub przed ważnymi obiektami. Takie trawniki muszą bowiem doskonale wyglądać i poradzić sobie z także naprawdę intensywną eksploatacją. Zakładanie trawników dobrze więc powierzyć profesjonalistom i zyskać pewność, iż efekty będą zadowalające. O czym jednak powinniśmy pamiętać przy wyborze ekipy świadczącej takie usługi ogrodnicze?

Które trawy na zakładanie trawników?

Przedsiębiorstwa świadczące zakładanie trawników stosują różne typy traw – z darni lub nasion. Oba mają swoje wady i zalety. Te wspomniane na początku stosowane są przede wszystkim w czasie zakładania trawników o niewielkiej wielkości. Ich plusy to przede wszystkim nieskomplikowany montaż (również na zboczach) oraz od razu zauważalne rezultaty, jak również wytrzymałość na wodę oraz niskie temperatury. Trawniki z nasion będą natomiast znacznie mniej kosztowne od trawników z darni (dzięki czemu świetnie nadają się do wykorzystywania na dużych powierzchniach) oraz wymagają mniej pracochłonnej pielęgnacji.

Zakładanie trawników – jak wybrać firmę?

Jak nietrudno stwierdzić, zakładanie sporych trawników w ważnych miejscach wymaga sporej wiedzy i użycia odpowiednich maszyn (na przykład koparek lub agregatorów) oraz surowców. Z tego względu zanim postawimy na ofertę danej firmy, dokładnie przemyślmy wszystkie za i przeciw. Koniecznie dowiedzmy się, jakim sprzętem posługują się jej specjaliści oraz czy mają odpowiednie umiejętności. Trafionym rozwiązaniem będzie też znalezienie opinii na temat przedsiębiorstwa w internecie – być może unikniemy w ten sposób przykrych pomyłek.

Zobacz także: