Ogrodnictwo i architektura ogrodowa Usługi 

Jak przebiega frezowanie pni – wycinka i pielęgnacja drzew

Tereny zielone na osiedlach mieszkaniowych potrzebują szczególnej pielęgnacji – drzewka trzeba regularnie przycinać, a te, które stanowią zagrożenie, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w świetnej formie i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? Jakiej pielęgnacji wymagają krzewy w miastach? Zobacz nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – czy należy przycinać młode nasadzenia?

Cięcia standardowe, frezowanie pni, montaż wiązań elastycznych – wszystkie te czynności pomagają przywrócić parkom estetyczny wygląd i jednocześnie chronić spacerowiczów przed uszkodzonymi konarami. Regularne kształtowanie koron młodych drzew zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo lepiej owocuje. O starsze krzewy także trzeba się troszczyć – połamane gałęzie należy cyklicznie przycinać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest konieczna w przypadku, gdy konary drzewa utrudniają widoczność. Interwencja profesjonalnej firmy jest niezastąpiona również po wichurach, kiedy istnieje niebezpieczeństwo, że uszkodzone drzewa mogą się wywrócić.

Pielęgnacja drzew – wycinka a nowe przepisy

Polskie prawo ciągle się zmienia. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja terenów zielonych wiąże się z ciężką pracą. Niejednokrotnie wycinka drzew wymaga wykorzystania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny również do usunięcia pozostałości po korzeniach. Wtedy warto poradzić się profesjonalnej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycince. Specjalne ostrza rozdrabniają korzenie. Zrębki drzew można później wykorzystać np. jako produkt na opał.

Zobacz także: