Rachunkowość, finanse 

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Z pojęciem kredytu konsolidacyjnego bez wątpienia spotkało się mnóstwo osób. Konsolidacja to produkt dostępny w banku, który najczęściej skierowany jest do osób fizycznych, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Osoby, które zmagają się z wieloma zadłużeniami, mogą je połączyć w jeden kredyt. Konsolidacja ułatwi tym osobom spłacenie wcześniejszych zobowiązań. Dzięki konsolidacji można uregulować nawet te kredyty, które na skutek przeróżnych trudności spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają na koncie kilka kredytów i które borykają się z kłopotami z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich udzielania są korzystne, a do tego następuje obniżenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po przyznaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast kilku rat wpłaca się do banku wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny ułatwia zatem wyjście z problemów finansowych, obniżenie miesięcznego obciążenia i lepsze gospodarowanie domowymi finansami.

Jakie pożyczki można połączyć w kredyt konsolidacyjny?

Liczba zobowiązań kredytowych, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Dzięki kredytowi konsolidacyjnemu klienci mogą spłacić kredyt ratalny, samochodowy, gotówkowy i mieszkaniowy. Dzięki konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na karcie kredytowej lub rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym . Zależnie od potrzeb klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne oraz bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także parabanki, jednak nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami kredytu lub nierentownymi dla kredytobiorcy warunkami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, można skorzystać z pomocy mającego wiedzę i doświadczenie pośrednika, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.

Zobacz także: