Sztabki srebra – dywersyfikuj swój portfel inwestycyjny
Nie szukaj już więcej! Tutaj znajdziesz sztabki srebra.
Od dawna uważa się, iż inwestowanie w metale szlachetne jest trafną metodą na lokowanie oszczędności, która z czasem przynosi namacalny profit. Najpopularniejszym dziś metalem inwestycyjnym jest niewątpliwie złoto, jednak ostatnio srebro wróciło do łask coraz szerszego kręgu osób, zarówno tych z dużym, jak i niewielkim portfelem, i przestało być widziane jedynie jako metal przemysłowy.
Czy opłaca się lokować finanse w sztabki srebra?
Złoto występuje w naturze 17 razy rzadziej niż srebro, trzeba natomiast zaakcentować, że cena srebra w relacji do ceny złota nie odzwierciedla tej proporcji ilościowej i zawsze jest o wiele niższa. Kupno srebra jest jednakże znakomitym pomysłem dla inwestorów, którzy chcą urozmaicić swój portfel, a którzy nie dysponują środków pozwalających na zakup znacznych zasobów złota. Trzeba jednakże wiedzieć, że ze względu na swoje właściwości, srebro znajduje rozległe zastosowanie w rozmaitych sektorach przemysłu co sprawia, iż jego cena silniej reaguje na zmiany zachodzące na rynku. Można to zresztą dostrzec badając historię jego wartości z ostatnich 30-40 lat. Z tego również powodu inwestycja oszczędności w srebro obarczona jest większym prawdopodobieństwem niepowodzenia, tym samym zalecana jest inwestorom znającym bieżącą i prognozowaną sytuację na rynku kruszców. Można jednak przypuszczać, iż popyt na srebro stale będzie wyglądał podobnie, a wraz z prężnym rozwojem fotowoltaiki, elektroniki oraz medycyny, w których srebro jest na co dzień wykorzystywane, a także niesłabnącej popularności biżuterii srebrnej, być może jego cena będzie z roku na rok się podnosić.
Jakiego ciężaru srebro w sztabkach zamówimy u dystrybutorów?
Podobnie jak złoto, sztabki srebra dostępne jest w kilku wagach, co pomaga stworzenie portfela inwestycyjnego, umożliwiającego sprzedaż w razie potrzeb mniejszych bądź większych jego ilości. Te najdrobniejsze, a wobec tego także najbardziej „na kieszeń” średnio zamożnego Polaka, to sztabki o ciężarze 50 g i 100 g oraz 1 uncji trojańskiej. Niewątpliwie, gdy kupimy sztabkę o większej wadze, tak naprawdę wydamy na kruszec mniej, warto jednak mieć na uwadze, iż sztabka jest niepodzielna i w razie potrzeby jej sprzedaży musimy znaleźć kupca, który odkupi ją w całości. Zatem jeżeli sztabki srebra mają być również zabezpieczeniem na “czarną godzinę”, należałoby zdecydować się na kupno sztabek w kilku wagach, aby mieć możliwość w przyszłości wymienić na gotówkę tylko tyle kruszcu, ile rzeczywiście musimy. Inną opcją jest także inwestycja w względnie droższe srebrne combibary, to znaczy zespolone 1-gramowe sztabki srebra dające się bez trudu rozdzielić. Słabym punktem zakupu srebra, czy to w sztabkach czy w monetach bulionowych jest fakt, że – w przeciwieństwie do złota – jego kupno i sprzedaż obarczone są VAT-em.
Nasza siedziba:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa
Mob.: +48 880 555 111
E-mail:
[email protected]