Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Alpy, Karakorum, Himalaje – wyprawy górskie z przewodnikiem

Jesteś zainteresowany dobrą ofertą wypraw górskich? Nie zwlekaj! Skieruj się na www.exploruj.pl

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów fascynowały ludzi. Pociąga nas ich metafizyka, możliwość stawiania sobie wyzwań, wspaniałe widoki, jak również aspekt sportowy związany ze zdobywaniem kolejnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic więc dziwnego, iż trekkingi, turystyka górska czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwaną popularnością. Wielostopniowy poziom trudności tras sprawia, iż każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Kłopoty może jednakże sprawiać samo przygotowanie wyprawy.

Przygotowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane problemy mogą stać się wyjątkowo uciążliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych pasmach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach wskazane jest skorzystać z oferty podmiotów w profesjonalny sposób planujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednakże, że udział w nich może wziąć każdy. Zależnie od poziomu trudności danej wyprawy, konieczne jest doświadczenie zdobyte w wysokich górach – od stopnia bardzo zaawansowanego po podstawowy.

Wyprawy górskie – najpopularniejsze cele podróży

Silnym zainteresowaniem wśród zwolenników górskich trekkingów cieszą się rzecz jasna Karakorum oraz Himalaje, jednak ze względu na wysoki stopień trudności i duże koszty nie każdy miłośnik gór decyduje się na taki wyjazd. Zdecydowanie mniej kosztowne są wyprawy górskie we wschodnie Karpaty i w Alpy, a także te koncentrujące się na osiąganiu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem i Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują również wyprawy w Andy (Ameryka Południowa) i w góry na Alasce (Ameryka Północna).

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: