Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów 

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Sztylpy zamówisz na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się znakomicie, nie znaczy, że nie mają wad. Najważniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować nawet kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużej mierze utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Sztylpy i czapsy jeździeckie – czym się charakteryzują

Sztylpy i czapsy to elementy przedłużające sztyblety, zapewniające protekcję pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią jedynie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, zaś drugie – sięgają do pachwiny, stanowiąc zabezpieczenie dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych materiałów. W sklepach zwykle spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednakże poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jakie czapsy i sztylpy wybrać?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje cechują się znacznie niższą ceną. Tym samym są zalecane jeźdźcom z ograniczonym budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem też jeźdźcy mieszkający w miastach, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Zobacz także: