Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Dlaczego warto pojechać na trekking w Dolomitach?

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Dolomity trekking, znajdziesz na www.exploruj.pl/gora/dolomity/.

Miłośnicy czynnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już nieomal wszystkie trasy trekkingowe w Polsce zlokalizowanych w Bieszczadach, w Karkonoszach oraz w Tatrach. Oczywiście są one porywające, lecz osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie pragną poczuć jeszcze raz podekscytowanie płynące z ekskursji po nieznanym terenie. Dlaczego więc korzystać tylko z szlaków w polskich górach, jeżeli można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Dolomity – pełne baszt skalnych, poszarpanych grani i stromych turni

Dolomity, czyli masyw górski położony całkowicie w Południowych Alpach Wapiennych, wyróżniają się pokaźną liczbą skalistych grani, turni oraz baszt skalnych, które w ciągu dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swoją barwę. Jest to też jedno z najpiękniejszych pasm górskich Europy (o ile nie na świecie!), nie dziwi zatem, iż ponad dekadę temu wpisano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i dość spadziste stoki, oznaczono w nich także mnóstwo łatwiejszych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie większość osób mających jakieś doświadczenie w trekkingu.

Brenta i szczyty Tofanów – co można zobaczyć podczas trekkingu w alpejskich Dolomitach?

Niedoświadczonych miłośników trekkingu niewątpliwie zachwyci wyprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach, które są zaopatrzone w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji, a także sposobów przemieszczania się po takiej trasie. Obeznani z górami i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą zadowoleni z przejścia szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu turystów fizycznie bardzo wyczerpująca, jednakże jej uczestnicy zapewne nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić też w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych obszarach na śnieżnych rakietach. Tak można zachwycać się między innymi widokiem na szczyt Averau i grupę Tre Cime.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: