Rekreacja, hobby, sport Robienie zakupów 

Kaski i toczki jeździeckie – bezpieczeństwo przede wszystkim

Jeśli potrzebujesz kasków jeździeckich, powinieneś odwiedzić ten adres

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportowych, gdzie zagrożenie upadkami jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną prędkość i wysokość, bywają naprawdę groźne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa jeźdźca, która bezwzględnie musi być należycie chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa można nabyć dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych akcesoriów?

Kaski czy toczki do jazdy konnej? Co lepsze?

Prosta, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie daje jednakże tak solidnej protekcji jak kask, przez co rekomendowany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest używany przez wyczynowców i ma atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask winien dysponować stosownymi certyfikatami oraz umożliwiać regulację rozmiaru bądź być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy jeźdźca. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przewożenie i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie należy też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, warto zamówić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Zobacz także: