Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Kilimandżaro – niezapomniany trekking po Tanzanii

Szukasz szczegółowych informacji o wycieczce na Kilimandżaro? Idealnie trafiłeś! Wejdź tu.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja wielu globtroterów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niecodziennych doznań z pewnością zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto w niej uczestniczyć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km nad poziomem morza. Podróżników zachęcają zwłaszcza znikające już lodowce, przepiękne krajobrazy, a także sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym otoczeniu. W skład masywu wchodzą trzy góry stanowiące ślad po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wycieczka na najwyższy afrykański szczyt wymaga odpowiedniej preparacji – ze względu na ogromną wysokość realne jest zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmienne warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu stanowi znaczne wyzwanie. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie powinny dysponować świetną kondycją psychiczną i fizyczną, które umożliwią pieszą podróż przez około 7 do 9 godzin dzień za dniem.

Co musimy wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż warto też zaopatrzyć się w medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni też należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstręczających insekty, a także zakładanie odzieży zakrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć wystąpienia choroby wysokościowej? Wejście na wierzchołek Kilimandżaro powinno być poprzedzone trwającą kilka dób aklimatyzacją, która przystosuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: