Rekreacja, hobby, sport Turystyka i podróże 

Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Więcej o trekkingi Himalaje

Łańcuch Himalajów wspólnie z położonym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływ na to ma niemało elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie wspomnieć też o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stały się polem zmagań najlepszych himalaistów z całego globu. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wycieczki w Himalaje też wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie musisz planować go sam

Na wstępie należy zaznaczyć, że jeśli idzie o trekking, Karakorum i Himalaje są najtrudniejszymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy zdobywania danego szczytu. Źródłem komplikacji bywa też samo zaplanowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm planujących trekkingi w tych okolicach. Kolejnym atutem jest piecza zawodowych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach będzie bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w wędrówce po górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Shishapangmy lub Lhotse

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Himalaje lub Karakorum sporadycznie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, iż te góry są poza ich zasięgiem, gdyż częstokroć organizowane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Shishapangma. Na biorących udział w tych wyprawach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia obywateli Nepalu i podziwianie niesamowitych krajobrazów, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]

Zobacz także: