Rekreacja, hobby, sport Rozrywka i hobby 

Spędzasz wakacje w Pieninach? Zapisz się na rafting Dunajcem

Relaks na rzekach kojarzymy głównie ze spływami kajakowymi. To rozrywka i metoda podróżowania znana w Polsce od ponad wieku i w dalszym ciągu znajduje nowych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednak poważnego konkurenta. Mowa o raftingu, a innymi słowy – spływach pontonami na rzekach o górskim, porywistym charakterze. Dostarcza on znacznie większe emocje od pływania kajakiem, a przy tym umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i podziwianie krajobrazów niedostępnych dla turystów pływających po nizinnych rzekach.

Rafting Dunajcem – także dla amatorów?

Osoby wybierające rafting na Dunajcu nie mają obowiązku posiadać konkretnych umiejętności – organizatorzy takich usług dopasowują skalę trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie oczywiście umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, uzyskana na przykład w kanadyjce lub kajaku. Nie zapominajmy przy tym, iż spływ po Dunajcu, ze względu na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wycieczek. Aby bez przeszkód stawić czoło wartkiemu nurtowi i przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy muszą być przynajmniej w dobrej formie i powinni lubić aktywne, także nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting Dunajcem – co zobaczymy?

Znoje samej przeprawy wynagradzają jednak oszałamiające widoki. Rafting na Dunajcu to kapitalna okazja do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać bajeczne krajobrazy. Pieniny wraz z przełomem tej rzeki przynależą wszak do najbardziej pociągających krajobrazowo rejonów Polski, a nawet całej Europy. Spływ pontonowy po Dunajcu to również znakomita opcja dla miłośników adrenaliny, albowiem trasa bogata w liczne przeszkody i meandry podaruje wiele niezapomnianych emocji.

Zobacz także: